VİZE İŞLEM MERKEZİ – KIZILAY / ANKARA

30 Temmuz 2019 138 views 0

Sektörün Öncü Kuruluşlarından, Vize İşlem Merkezi Genel Müdürü Sn. Uğur Mert’e Rusya vizesi hakkında en çok sorulan ve merak edilen soruları sorduk.

Vize İşlem Merkezi ile Rusya Vizesi Çok Kolay

Türkiye’nin en önemli komşularından biri olan Rusya, sıcak sahillere, bol güneşli şehirlere sahip olmasa da müthiş bir turizm ve iş potansiyeli barındırıyor. Bu nedenle Türkiye’de yaşayan insanlar için Rusya her daim seyahat edilmek istenen yerlerin başında geliyor. Rusya’nın konum olarak yakın olması ve büyük iş fırsatları sunması, Rusya vize başvurusunun her geçen yıl artmasına neden olmakta.

Rusya vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması adına profesyonel bir acenteden danışmanlık hizmeti almanız son derece önemlidir. Ankara’da yer alan ve sektördeki başarısıyla kendini kanıtlamış bir kurum olan Vize İşlem Merkezi, Rusya vize başvurularınızı sizin adınıza profesyonel bir şekilde yürütüyor.  

Rusya Vizesi Kalktı mı?

Türkiye ve Rusya arasındaki vize prosedürleri ne yazık ki son zamanlarda sıklıkla değişmek durumunda kaldı. Tabi bu noktada iki ülke arasındaki güncel siyasi gelişmelere özel bir parantez açmak gerekiyor. Yakın zaman öncesine dek Rusya ve Türkiye arasında, ticari ilişkilerin artırılması amacıyla vize muafiyetleri karşılıklı olarak kaldırılmıştı. Özellikle Rusya ile yaşanan malum uçak krizinden sonra, Rusya tek taraflı olarak söz konusu anlaşmayı feshetti. Bu nedenle 2016 yılından bu yana Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Rusya’ya girebilmek adına vize almak zorundadır. Bu çerçevede, Bordo (Umuma Mahsus), Yeşil (Hususi) ve Gri (Hizmet) pasaport sahiplerinin, Rusya seyahatlerinden önce Rusya vizesi almaları gerekmektedir. Siyah (Diplomatik) pasaport sahipleri 90 güne kadar gerçekleştirecekleri Rusya gezilerinde vizeden muaftır.

Rusya Vizesi Nasıl Alınır?

İki komşu ülke olan Türkiye ve Rusya arasında hem ticari hem de turistik anlamda yoğun bir trafikten söz edebiliriz. Bu nedenle danışmanlık hizmeti veren ve konsolosluk tarafından onaylı olan aracı acenteler, Rusya vizesi konusunda yoğun bir mesai harcıyor. Rusya vizenizle alakalı tüm süreçleri dilerseniz şahsen yürütebilirsiniz; ancak profesyonel bir acentenin desteğiyle başvuru yapmak, size pek çok avantaj sağlayacaktır. Zira vize ret nedenleri incelendiğinde başvuru formunda yapılan bireysel hatalar ve eksik gönderilen belgeler, dikkat çekici düzeydedir.

Şahsi başvuru yapmak isteyenler gerekli evraklarını Ankara Büyükelçiliği, İstanbul Başkonsolosluğu, Antalya Başkonsolosluğu ya da Trabzon Başkonsolosluğu’na iletmek zorundadır. Ankara merkezli vize danışmanlık firması olan Vize İşlem Merkezi, bu süreçte büyük bir kolaylık sağlıyor. Gerek Rusya turistik vize, gerekse Rusya ticari vize konusunda Vize İşlem Merkezi ile iletişime geçebilir, ilgili vize türünüzle alakalı güncel evrakları ve harç bilgilerini öğrenebilirsiniz. Vize İşlem Merkezi’nin profesyonel ekibi, başvurunuzla alakalı tüm detayları kontrol eder ve size tüm süreç boyunca her türlü desteği sağlar.

Pasaportunuzun, vize bitiş tarihinden en az 6 ay sonrasına kadar geçerliliğinin olması, başvurunuzun reddedilmemesi adına oldukça önemlidir. Diğer yandan seyahatinize çok kısa bir süre kala Rusya vizesi başvurusunda bulunmak, oldukça riskli bir durum olacaktır. Özellikle uçak krizi sonrası Rusya, güvenlik açısından vize başvurularını çok daha hassas bir çerçevede değerlendirmektedir. 

Rusya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Hem Rusya ticari vize hem de turist vizesi ortalama bir hafta içinde olumlu ya da olumsuz yönde sonuçlanır. Seyahat planlaması yaparken özellikle bu süreyi göz ardı etmemelisiniz. Başvuru için istenilen evrakların doğru ve eksiksiz şekilde temin edilmesi, güvenlik açısından süreci uzatacak özel durumların bulunmaması, başvurunun daha kısa sürede ve olumlu sonuçlanmasına yardımcı olacaktır. Vize İşlem Merkezinin danışman kadrosu ve teknik ekibi, Rusya vize başvurunuzun en kısa süre içinde sonuçlanması için büyük bir çaba sarf eder.

Rusya Vizesi Türleri Nelerdir?

Rusya turistik vize ve ticari vize başvurusu diğer vize türlerine göre daha fazla yapılmaktadır. Bu iki vize türü dışında Rusya transit vize, teknik vize, ziyaret vizesi, öğrenci vizesi ve çalışma vizesi almak için de Vize İşlem Merkezi’ne başvurabilirsiniz. Doğru bilgiyi, kesintisiz iletişimle birleştiren Vize İşlem Merkezi; 10 yılı aşkın deneyimiyle vize başvuru işlemlerinizi hızlı, ekonomik ve güvenilir şekilde gerçekleştirmektedir.

Rusya vize ücreti ne kadar?

Rusya vize ücreti; vize süresi, vize tipi, ülkeye giriş sayısı ve işlem süresine göre değişiklik göstermektedir. 15 günlük, tek girişli, normal sürede alınan Rusya turistik vize ücreti 170 $ iken; bir yıllık, çok girişli, davetiyesiz Rusya ticari vize ücreti 650 $’dır. Rusya vizesi 2019 ücretleri hakkında detaylı bilgiyi danışmanlarımızdan öğrenebilirsiniz.

Neden Vize İşlem Merkezi

Vize İşlem Merkezi, her yıl binlerce kişinin, hiçbir zahmete girmeden Rusya vizesi almasına yardımcı olmaktadır.

Profesyonel danışman kadrosu ile Rusya vizesinin tüm kategorilerinde hizmet veren Vize İşlem Merkezi, Rusya’daki güçlü partnerleri sayesinde, Voucher ve Ticari Davetiye temini konusunda da hizmet sunmaktadır. Rusya vizesi konusunda yüksek başarı oranı Vize İşlem Merkezinin deneyimini en güzel şekilde ortaya koymaktadır.

Vize İşlem Merkezi İletişim Bilgileri

Adres: Şehit Adem Yavuz Sok. No:18/12 Kızılay-ANKARA
Tel: 0312 419 19 03
https://www.vizesislemmerkezi.com

BENZER KONULAR
YORUM YAZ